به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ در پی شیوع ویروس کرونا در بخش‌هایی از کشورمان، استفاده از ظرفیت طب سنتی هم در بخش پیشگیری و هم درمان ضرورت دوچندان یافته است.

“دکترمحمد فصیحی دستجردی” متخصص بیماریهای عفونی و محقق طب ایرانی ــ اسلامی در مطلب کوتاهی به یک راهکار بسیار ساده نافع در حوزه طب سنتی برای پیشگیری و درمان این بیماری ویروسی اشاره کرده است:

“طی یک هفته گذشته، مطب بنده مملو از بیماران با علائم ریوی خفیف، شدید و غالباً از ترس کوروناویروس بود که به‌مدد الهی با همان چند سفارش ساده  اغلب آنها کنترل شده و طی 2 روز علائم‌شان کاهش یافته است و نیاز به بستری نداشتند.

آن انجام “بادکش پشت سینه” است.

افرادی که به این ویروس مبتلا شده‌اند هر روز ناحیه پشت سینه را به‌صورت آرام و ملایم، بادکش کنند و افراد سالم هم می‌توانند یک روز در میان یا دو روز در میان، عمل بادکش را برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری انجام دهند.

انجام بادکش ناحیه پشت سینه را می‌توانید مطابق این شکل انجام دهید:

ویروس کرونا ,

همچنین به شما همراهان گرامی توصیه می‌کنم همچنان به مصرف ادویه‌های گرم برای پیشگیری و درمان این بیماری خصوصاً “دارچین” ادامه دهید و بادکش را نیز برای درمان افرادی که سرفه می‌کنند چه مربوط به کوروناویروس باشد یا عفونت ویروسی دیگر به آن اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *